09142987277

دفتر معماری آرنا

سبکی نو برای زندگی نو

 

اندیشه برای معماری                معماری برای اندیشه

 

میگویند لوئی کان معمار برتر قرن بیستم جمله ای داشته که ترجیع بند گفتارهایش در کلاس های دانشگاهی بوده: به ریشه ها رجوع کن  …

 

رجوع به ریشه ها آنجا که صحبت از یک معماری غنی چونان معماری این مرز و بوم باشد کاری سهل و ممتنع به نظر می رسد چرا که هر کس از ظن خود یار راه می شود و وقتی صحبت از عمل به میان می آید ادامه راه کار بس دشوار است.

قدم در راهی نهاده ایم که به اعتبار این معماری غنی و با دلگرمی همکاران سخت کوشمان امید حرکت به سوی “ریشه ها” را در سر می پرورانیم. چشم انداز ما همین چراغ راه است یعنی آنچه به پشتوانه معماران گذشته مان در چنته داریم و با بهره گیری از همدلی با فرهیختگان این حرفه در معماری امروز قرار است برای فردا رقم زنیم. در این راه البته از تجربه های دیگران هر چند خیلی دور از هم باشند بهره خواهیم گرفت و سعی خواهیم کرد ترجمان غایت فن آوری روز را به زبان خودی با هم به گفتمان بنشینیم.

اندیشیدیم که سه عرصه میتواند جولان گاه اندیشه معماران جوان این دیار باشد:

با هم آموختن،  با هم ساختن و با هم آزمودن

واقعیت این است که تجارب دیگران بسیار برای آموختن دارد و وقتی این آموختن نظام مند و توأم با هدف باشد خود می تواند مرحله ای از طراحی طلقی شود. ما به واسطه طراحی می اندیشیم و می آموزیم و به واسطه آموختن و پژوهش، طراحی می کنیم. در این راه قرار است هفت دانشکده بین المللی همکار ما باشند و شهرمان تبریز موطن اولین اتاق فکر معماری آسیای غربی…

این البته شروع راه است و ادامه راه ممکن نیست جز با همیاری تو عزیز فرهیخته، پس قدم بر چشمان ما بگذار و این دست همکاری را بفشار. در صورتی که ما را قابل دانستی فرم ورود به سایت را تکمیل کن تا بیشتر برایت بگوییم.

 • نام :
  اولین ورکشاپ معماری بین المللی در ترکیه
  موضوع :
  تاریخ :
  ۱۳۹۵-۱۰-۰۴
  ادامه مطاب :
  کلیک کنید
 • نام :
  تور معماری کویر ورزنه
  موضوع :
  تاریخ :
  ۱۳۹۵-۰۹-۱۰
  ادامه مطاب :
  کلیک کنید
 • نام :
  گزارش برگزاری سمپوزیوم و کارگاه روند تحلیل و طراحی فضاهای معمارانه شهری
  موضوع :
  تاریخ :
  ۱۳۹۵-۰۸-۲۸
  ادامه مطاب :
  کلیک کنید
 • نام :
  پروفسور دکتر نور چاغلار
  موضوع :
  تاریخ :
  ۱۳۹۵-۰۷-۲۴
  ادامه مطاب :
  کلیک کنید
 • نام :
  دکتر عدنان آکسو
  موضوع :
  تاریخ :
  ادامه مطاب :
  کلیک کنید

©تمامی حقوق این وبسایت برای دفتر معماری آرنا محفوظ است*****طراحیnovinnic.ir *****